Logo DISKAN

fgdfg

Druk Latexowy

Dlaczego druk latexowy a nie druk solwentowy?

Wydruki solwentowe mimo, iż bardzo popularne, odporne na UV, światło i wodę oraz wytrzymałe mechanicznie mają negatywny wpływ na zdrowie człowieka a ich zapach jest intensywny, nieprzyjemny i wydziela się jeszcze długo po wydruku. Dzieje się tak, dlatego, że w skład tuszy solwentowych wchodzi cykloheksanol, który jest bardzo szkodliwy zarówno dla pracowników obsługujących maszyny solwentowe jaki i przyszłych odbiorców.

Druk latexowy jest całkowicie bezwonny i bezpieczny zachowując przy tym rewelacyjną jakość druku, co stanowi jego ogromną przewagę nad drukiem solwentowym.

Dodatkowo dużym minusem przy wydrukach solwentowych jest czas ich schnięcia - trwa to ok. 24h, w przypadku druku latexowego materiały są suche i gotowe natychmiast.

Oszałamiająca jakość druku i bardzo duża wytrzymałość.

Technologia druku latexowego pozwala na realizowanie wydruków przeznaczonych zarówno do wnętrz jak i na zewnątrz. Doskonała jakość wydruku w bogatych barwach i żywych tonach sprawia, że przyciągnie on wzrok każdego.

Wydruki latexowe HP są bezwonne, dlatego poszerza się znacznie paleta ich zastosowania. Pozwala to na druk na materiałach do każdego rodzaju wnętrz, nawet tam, gdzie unoszący się zapach może być powodem do niepokoju.

Niezależnie od tego na jakim materiale drukujemy, czy jest to folia, papier, tapeta, itd. wydruki zachowują swoje kolory, odporność na wodę i światło, we wnętrzach przez 5 lat (po laminowaniu 10 lat) a w przypadku stosowania zewnętrznego od 3 do 5 lat.

Tusze latexowe są bardzo wytrzymałe a jednocześnie elastyczne oraz rozciągliwe, co jest bardzo istotne przy drukowaniu na foliach samoprzylepnych stosowanych przy wyklejaniu pojazdów.

Technologia druku latexowego daje również możliwość druku dwustronnego.

Imponujący wydruk z myślą o środowisku

System drukarek latexowych HP został zaprojektowany tak, by maksymalnie zredukować negatywny wpływ na środowisko. Atrament stosowany do druku lateksowego oparty jest na wodzie, dlatego w czasie produkcji nie jest konieczna specjalna wentylacja. Tusze lateksowe nie wymagają etykiet ostrzegawczych, nie są palne i nie zawierają żadnych szkodliwych substancji zanieczyszczających powietrze (HAPs). Atramenty spełniają chemiczne wymagania Nordic Ecolabel dla firm poligraficznych. Energooszczędny system druku

Tusze do druku latexowego nie wymagają specjalnej wentylacji i ekstremalnego suszenia do pracy produkcyjnej, dzięki czemu maleje ilość zużytej energii. Materiały i sprzęt do druku latexowego podlegają recyklingowi Około 70% masy zużytego pojemnika z tuszem nadaje się do recyklingu. Głowice mogą być zwracane do HP w ramach programu HP. Nawet sama drukarka zawiera 85% materiałów podlegających recyklingowi. Oferujemy wydruk m.in. na takich materiałach jak:

PAPIER
TEKTURA
BANER
TAPETA
CANVAS
BLOCKOUT
BACKLIGHT
FOLIA MAGNETYCZNA
HEAVY TEXTILE BANER
TKANINY
FOLIA OWV
FOLIA SAMPRZYLEPNA,
wiele innych materiałów w roli.